7R City Flex Łódź I przyciąga najemców

7R City Flex Łódź I przyciąga najemców

Przy ulicy Rokicińskiej w Łodzi trwa budowa czwartego projektu w ramach rozwijanego przez 7R konceptu sieci miejskich magazynów. 7R City Flex Łódź I ma już kolejnego najemcę - firmę HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND. W transakcji klientowi doradzała firma AXI IMMO.

Firma HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND wynajęła ok. 2 500 mkw. powierzchni magazynowo - biurowej na potrzeby laboratorium i prototypowni w 7R City Flex Łódź I. Najemca jest jednym z największych dostawców aluminiowych systemów budowlanych w Europie. Na powierzchni 2 000 mkw. prowadzić będzie prace badawczo - rozwojowe nad aluminiowymi systemami architektonicznymi, a 500 mkw. zajmie nowoczesne biuro.

,,Wybierając 7R City Flex Łódź I przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na atrakcyjną lokalizację tego projektu. Ważna była dla nas bardzo dobra widoczność obiektu z autostrady oraz bliskość i komfortowy dojazd do centrum miasta. Jest to istotne zarówno ze względu na naszych klientów, jak i pracowników", mówi Maciej Jagusiak, HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND.

7R City Flex Łódź I o łącznej powierzchni 8 300 mkw. to obiekt typu Small Business Unit wchodzący w skład sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Zlokalizowany w granicach aglomeracji łódzkiej (we wschodniej jej części), tuż przy autostradzie A1, magazyn jest odpowiedni do celów logistyki, sprzedaży detalicznej, handlu internetowego, lekkiej produkcji, zaaranżowania salonów wystawowych, serwisowych oraz biur.

,,Potencjalni najemcy powierzchni magazynowych coraz częściej zwracają uwagę na dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacji publicznej wokół obiektu. Tak też było w przypadku firmy HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND, dla której możliwość dotarcia do 7R City Flex Łódź I z centrum miasta komunikacją miejską, zarówno autobusem jak i tramwajem, była niewątpliwym atutem tego projektu. Kolejnym aspektem była nasza elastyczność w zakresie dostosowania powierzchni do potrzeb najemcy. W budynku powstawać będą prototypy nowych konstrukcji i odbywać się będą ich testy, dla których wymagane jest dostosowanie modułu pod stałe miejsca pracy ludzi, jak również odwodnienie liniowe posadzki", dodaje Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

,,Dla klienta kluczowe czynniki, które zadecydowały o wyborze projektu 7R City Flex Łódź I były lokalizacja, termin dostarczenia inwestycji oraz możliwość wydzielenia dużej powierzchni biurowej, która pozwoli na efektywną, bezpośrednią komunikację pomiędzy biurem i halą", komentuje Hubert, Wojtera, Senior Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO

W 7R City Flex Łódź I zainstalowane zostanie oświetlenie LED, a w strefie przydokowej zapewnione zostanie oświetlenie naturalne. Odporność ogniowa będzie na najwyższym poziomie powyżej 4 000 MJ/mkw.
Generalnym wykonawcą 7R City Flex Łódź I jest firma Commercecon. Oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na III kw. 2019 r.