7R zbuduje pierwszy w Polsce wysokiej klasy magazyn AutoStore dla Hultafors Group

7R zbuduje pierwszy w Polsce wysokiej klasy magazyn AutoStore dla Hultafors Group

Deweloper 7R podpisał umowę na dostarczenie obiektu magazynowego BTS dla Hultafors Group – szwedzkiej firmy, która oferuje szereg marek premium, takich jak Snickers Workwear, Hultafors Tools i Solid Gear, dla zawodowych rzemieślników. Budynek, zlokalizowany w Goleniowie (północno-zachodnia Polska), będzie pierwszym w kraju zautomatyzowanym magazynem klasy A, który korzysta z systemu AutoStore.

Inwestycja 7R w Goleniowie powstanie w systemie design & build i zaoferuje ok. 30 000 mkw. powierzchni użytkowej.

Magazyn BTS dla Hultafors Group będzie obiektem klasy A, wyposażonym w system AutoStore. Zaprojektujemy go zgodnie z naszą eko koncepcją 7R Green, która koncentruje się przede wszystkim na maksymalizacji efektywności energetycznej budynku poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych, mówi Karol Górnicki, BTS Leasing Manager w 7R.

W pełni zautomatyzowany magazyn będzie wykorzystywał zaawansowaną technologię robotów. Ten typ specjalistycznego obiektu musi spełniać restrykcyjne międzynarodowe normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Szukaliśmy partnera, który wesprze nas w stworzeniu nowoczesnego magazynu w Polsce, skupiając się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Goleniów to doskonały wybór pod kątem lokalizacji dla dystrybucji produktów z portfolio naszych marek na cały rynek europejski, dodaje Nicklas Axell, Group Logistics Director w Hultafors Group.

Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na luty 2021 r. W styczniu tego roku powołaliśmy w 7R nowy zespół dedykowany projektom BTS. Nasi eksperci dokładnie przeanalizowali wymagania logistyczne i wyzwania Hultafors Group. Dzięki takiemu modelowi pracy jesteśmy w stanie szybko opracować innowacyjną koncepcję budowy magazynu, która została dostosowana do konkretnych potrzeb naszego klienta, podsumowuje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Doradcą Hultafors Group w procesie planowania projektu BTS była firma CBRE.