Agnieszka Imielska na czele działu HR w 7R

Agnieszka Imielska na czele działu HR w 7R

Agnieszka Imielska została powołana przez zarząd 7R na stanowisko Head of HR. Od 18 października 2021 roku pokieruje działem personalnym dewelopera i będzie odpowiadać za całokształt zagadnień związanych z kapitałem ludzkim, m.in. rekrutację, rozwój, employer branding, politykę wynagradzania, a także procesy kadrowo-płacowe. Obejmie stanowisko po odchodzącej po siedmiu latach ze spółki Elżbiecie Brożek. Priorytetem nowej szefowej HR będzie zarządzanie środowiskiem pracy zatrudnionych i wspieranie celów strategicznych 7R w okresie dynamicznego rozwoju firmy.

7R to deweloper aktywny na polskim rynku magazynowym od 2008 r. W ostatnich latach notuje wzrost wynajętej powierzchni magazynowej o średnio 35% rocznie. W 2021 r. firma planuje oddać obiekty o łącznej powierzchni około 600 000 mkw.  Rozwój biznesu wymaga wzmocnienia zespołu. W 2020 r. liczba pracowników 7R zwiększyła się o ponad połowę w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2021 roku utrzymano dynamikę wzrostu zatrudnienia na tym samym rekordowym poziomie. Intensywna rekrutacja trwa, a według szacunków na koniec roku grono profesjonalistów rozwijających biznes magazynowy dewelopera wyniesie 170 osób.

Za strategię HR w Spółce odpowiadała Elżbieta Brożek, która zdecydowała się na kolejne, nowe wyzwania zawodowe poza naszą firmą. Bardzo doceniamy i jesteśmy wdzięczni za energię i wysiłek, jaki Elżbieta włożyła nie tylko w stworzenie środowiska pracy w 7R, opracowanie procesów personalnych, strategii rekrutacyjnych, ale w ogóle za pomoc w budowie organizacji. Dzięki jej pracy nasze szeregi zasilają najlepsi praktycy rynku nieruchomości komercyjnych w kraju. Agnieszka Imielska będzie kontynuować rozwój działu wykorzystując swoje pomysły i doświadczenia. Agnieszka jest wybitną specjalistką z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze HR, dlatego jestem pewien, że skutecznie wesprze 7R w realizacji długofalowych planów personalnych przyczyniających się do rozwoju firmy i maksymalizacji wyników, komentuje  Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R.

Agnieszka Imielska jest ekspertką z wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu i wdrażaniu strategii HR w firmach z różnych sektorów. Swoją karierę zaczynała w bankowości i finansach, wspierając dynamiczny rozwój nowych marek na rynku polskim, m.in. Raiffeisen Bank czy Xelion Dom Inwestycyjny. Związana była też z takimi firmami jak: Play, aktywnie uczestnicząc w realizacji strategii osiągnięcia przez Play pozycji lidera na rynku telekomunikacyjnym czy innogy, gdzie, będąc dyrektorem ds. HR, rozwijała praktyki w zakresie budowania efektywnych zespołów, optymalizacji struktur oraz procesów HR. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Dołączenie do zespołu 7R to dla mnie wyróżnienie. Wierzę, że moje doświadczenie oraz postawa otwarta na poszukiwanie rozwiązań i bliską współpracę z biznesem pozwoli mi w krótkim czasie przełożyć strategię firmy na szczegółowy plan działań HR, by jeszcze bardziej wzmocnić obecny team 7R i przyciągnąć nowe talenty. Moim celem jest budowanie efektywnego środowiska pracy, w którym ludzie spełniają swoje ambicje zawodowe, szanują się wzajemnie i grają do jednej bramki, realizując strategię firmową, a następnie wspólnie celebują sukcesy. Cieszę się, że mogę być częścią tej dynamicznie rozbudowującej się branży magazynowo-przemysłowej, mówi Agnieszka Imielska, Head of HR w 7R.

Zmiany u dewelopera zachodzą również na poziomie Zarządu firmy. W tym miesiącu władze spółki powołały Bartłomieja Krawieckiego na stanowisko wiceprezesa zarządu oraz Chief Operations Officer (COO). Z kolei Łukasz Jachna został mianowany Chief Capital Markets i wszedł do zarządu 7R.