Magazyny pełne sztuki

Magazyny pełne sztuki

Sztuka od zawsze wymyka się schematom. Dzięki współpracy 7R - dewelopera nieruchomości komercyjnych, z wybitną krakowską artystką Anną Sobol magazyny stały się zarówno inspiracją do powstania dzieł sztuki, jak i miejscem ich prezentacji.

Już w najbliższy czwartek, 28 listopada, jeden z magazynów na terenie parku logistycznego 7R Park Kraków zmieni się w galerię i otworzy się dla wszystkich wielbicieli sztuki. Jego wnętrza posłużą do prezentacji cyklu grafik „3x7R” autorstwa Anny Sobol – Wejman, malarki i graficzki, której prace znajdują się m.in. w kolekcjach Biblioteki Narodowej w Warszawie, Graphishe Sammlung Albertina w Wiedniu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Minneapolis Institute of Art czy Musee des Beaux Arts w Chambery we Francji.

,,Pomysł stworzenia grafik inspirowanych magazynami 7R to wynik mojego prywatnego spotkania z Anną Sobol-Wejman. To ona, wykorzystując swoją artystyczną wrażliwość, zainteresowała się nowymi obiektami pojawiającymi się w przestrzeni, jakimi są nasze magazyny. Potrzeba doświadczenia czegoś nowego, co mogłoby stać się bodźcem dla jej twórczości, sprawiła, że inspirację odnalazła w przestrzeni magazynów 7R, której postanowiła nadać nowy, artystyczny wymiar", wyjaśnia Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R SA.

Kolekcja „3x7R”, jak sama nazwa wskazuje składa się z trzech części, a w skład każdej z nich wchodzi 7 grafik wykonanych techniką akwaforty.

,,7R zafascynowało mnie śmiałym i odmiennym, na tle naszego przemysłowego krajobrazu, podejściem do materii otoczenia. Z tej fascynacji powstało 21 grafik, dla których inspiracją była lapidarność formy, kolorystyka, skala, a zarazem funkcjonalność rozwiązań architektonicznych", dodaje Anna Sobol-Wejman, autorka cyklu grafik pod nazwą 3x7R.

Każdy kto interesuje się sztuką lub magazynami, bądź jednym i drugim jednocześnie będzie miał okazję obejrzeć te wyjątkowe prace w miejscu, które stało się impulsem do ich powstania. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie 28 listopada w magazynie na terenie parku 7R Park Kraków o godzinie 18.00.

,,Magazyny są niedostępne dla większości ludzi, my nie tylko otwieramy je dla nich, ale także oddajemy im tę przestrzeń jako miejsce obcowania ze sztuką. Jestem przekonany, że w ten sposób dokonujemy czegoś przełomowego", mówi Tomasz Lubowiecki.

Partnerem wydarzenia jest GLL Real Estate Partners.