Rohlig Suss Logistics oficjalnie otwarty w 7R Park Kraków

Rohlig Suss Logistics oficjalnie otwarty w 7R Park Kraków

8 listopada 2018 roku Rohlig Suus Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce magazyn łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock do obsługi operacji logistyki kontraktowej pod jednym dachem. Nowa inwestycja położona jest na terenie 7R Park Kraków w obrębie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Obiekt o wysokości 11,5 m zajmuje 15 tys. mkw., a zatrudnienie w nim znalazło 100 osób.

Na terenie Małopolski działamy już od 18 lat. Obecny obiekt jest ponad dwukrotnie większy od poprzedniego, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość obsługi zupełnie nowych, referencyjnych projektów. Był nam niezbędny, by zwiększyć satysfakcję naszych klientów  – mówi Łukasz Kuliński, Dyrektor Oddziału Kraków ROHLIG SUUS Logistics.

Doskonałe położenie magazynu w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw sąsiadujących. To strategiczna lokalizacja, w szczególności dla film współpracujących z partnerami w Czechach, na Słowacji, czy dalej – na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta.

Docelowo nasz podkrakowski Park będzie oferował 180 tys. mkw. i ma szansę stać się największym hubem logistycznym w województwie małopolskim – mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R SA.

 

O ROHLIG SUUS Logistics SA

ROHLIG SUUS Logistics SA jest największym polskim kompleksowym operatorem logistycznym. Spółka specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2017 rok na poziomie ponad 848 mln złotych. W maju br. ROHLIG SUUS Logistics uruchomił oddziały w Czechach i na Węgrzech. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1400 osób w 24 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Więcej na stronie internetowej www.suus.com

Fot. Konrad Szczurek