Magazyny sztuki

Ideą 7R Warehouse of Art jest promowanie wybitnych polskich artystów i ich prac znajdujących się w zbiorach naszej firmy.

Magazyny pełne sztuki

Magazyny wydają się idealnym miejscem do prezentacji dzieł sztuki. Przestrzeń, która je tworzy – prostota i czystość formy – powodują, że oglądający nie jest rozpraszany, a sztuka może znaleźć się w centrum uwagi. Obiekty biurowe, czy galerie handlowe to przestrzeń łatwo dostępna i coraz częściej wykorzystywana do promowania sztuki. Natomiast jeśli spojrzymy na magazyny jako coś niedostępnego dla większości ludzi, to, zapraszając ich do nich i jednocześnie umożliwiając im obcowanie ze sztuką, dokonujemy czegoś przełomowego.

 

,,W głębi serca wierzę i mam nadzieję, że ten jednorazowy projekt stanie się wydarzeniem cyklicznym. Moim marzeniem jest oddanie naszych przestrzeni również do dyspozycji innych artystów, w wielu formach artystycznych i różnych obiektach 7R w Polsce", Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R SA.

O kolekcji 3x7R

Nasze magazyny stały się inspiracją do stworzenia kolekcji grafik. Cykl 3x7R to przemyślana kolekcja 21 grafik wykonanych techniką akwaforty o wymiarach 64x79 cm i 79x 64 cm. Impulsem do ich stworzenia było spotkanie w 2018 roku krakowskiej artystki Anny Sobol-Wejma z Tomaszem Lubowieckim, Prezesem Zarządu 7R. W efekcie powstał artystyczny zapis wielowymiarowej przestrzeni firmy, zbudowanej z wielu różnorodnych, ale logicznie uporządkowanych elementów.

 

Więcej informacji pod adresem: Magazyny pełne sztuki

O Autorce

Anna Sobol - Wejman urodziła się w 1946 roku w Rybniku. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1972 roku uzyskała dyplom. W grafice najczęściej posługuje się metalowymi technikami graficznymi (akwaforta, akwatinta, odprysk), uprawia także litografię. W 1985 roku na zaproszenie Akademii Sztuk Pięknych w Rejkiawiku prowadziła warsztaty graficzne. W latach 1986-1990 kierowała Galerią Teatru Stu w Krakowie. W swym dorobku ma indywidualne wystawy w kraju i za granicą, brała udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach grafiki. W 1995 roku zdobyła Grand Prix - The Masters of Graphic Art - na III Międzynarodowym Biennale Grafiki w Györ na Węgrzech. W roku 2009 została uhonorowana Nagrodą Związku Polskich Artystów Plastyków im. W. Wojtkiewicza za wystawę pt. „Siedzące. Rozmowa z S.W.”.  Od 1991 roku współpracuje z Jan Fejkiel Gallery w Krakowie.