Drugi magazyn 7R Green Saver powstaje w Przylesiu

 

7R, deweloper wysokiej jakości magazynów, rozpoczął budowę drugiego obiektu typu 7R Green Saver. Magazyn wyróżnia operacyjna niskoemisyjność i oszczędności na kosztach eksploatacyjnych. Najemcą obiektu BTS, pierwszego magazynu należącego do 7R Park Przylesie, jest polska spółka Grupy Eberspächer – globalnego dostawcy z branży motoryzacyjnej.

7R Green Saver to magazyn spełniający cztery ściśle określone przez firmę kryteria ESG dla tej linii produktowej. W rezultacie budynek uzyska minimum 50% redukcji operacyjnej emisji CO2 i 70% redukcji zapotrzebowania na energię pierwotną, w porównaniu do budynków zrealizowanych zgodnie z polskim prawem budowlanym. Energooszczędne rozwiązania pomogą wygenerować najemcy oszczędności na kosztach operacyjnych. Magazyn został zaprojektowany tak, aby mógł osiągnąć certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

– Pierwszy budynek BTS w 7R Park Przylesie odpowiada wysokim kryteriom magazynu typu 7R Green Saver, a dodatkowo  został w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb procesu klienta. Wdrożyliśmy szereg adaptacji technicznych np. zwiększyliśmy doświetlenie do 12,5%, podnieśliśmy jakość wentylacji, zwiększyliśmy izolacyjność ścian i dachu, zastosowaliśmy pompy ciepła oraz system BMS. Budynek wyposażony będzie w stację ładowania samochodów elektrycznych oraz naziemne panele fotowoltaiczne – podsumowuje Magdalena Kostjan, Business Development i Leasing Director w 7R.

Powstający w opolskim Przylesiu BTS ma powierzchnię 12,6 tys. mkw. i jest pierwszym obiektem nowego parku 7R Park Przylesie, który docelowo zaoferuje około 270 tys. mkw. powierzchni magazynowo–produkcyjnej. Położony jest tuż przy autostradzie A4, 1,5 km od węzła Brzeg, w odległości 50 km na południe od Wrocławia.

Najemcą obiektu jest Eberspächer Sütrak Poland, polski oddział Grupy Eberspächer, wiodącego na świecie producenta i dostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma będzie produkować systemy klimatyzacji do autobusów i autokarów z napędem elektrycznym, hybrydowym i konwencjonalnym, zatrudniając w nowym zakładzie około stu pracowników. Rozwiązania w zakresie zarządzania temperaturą zapewniają komfort pasażerom i kierowcom w zrównoważonym transporcie publicznym na całym świecie.

– Wybraliśmy 7R Park Przylesie ze względu na doskonałą lokalizację oraz profesjonalne i mocno spersonalizowane podejście do projektu produkcyjnego BTS, takie jak wewnętrzne podziały hali produkcyjnej pod nasze procesy. Dużą rolę odegrał także aspekt środowiskowy i niskoemisyjność Green Savera. Przykładamy dużą wagę do zagadnień ESG, a produkowane przez nas komponenty i systemy zapewniają większy komfort, większe bezpieczeństwo i czystsze środowisko na drodze i poza nią – powiedziął Oliver Wels, Executive Vice President, Eberspächer Bus and Coach.

W realizacji projektu kluczowe było wielomiesięczne wsparcie i zaangażowanie lokalnych władz. Inwestycja ta jest doskonałym przykładem, jak współpraca na linii biznes-samorząd może przynieść wymierne korzyści dla całej społeczności. Gmina Olszanka widząc potencjał i możliwości rozwojowe terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy „Węźle autostradowym Brzeg” w Przylesiu, jest obecnie w trakcie budowy drogi prowadzącej m. in. do magazynu. Realizacja inwestycji usprawni logistykę i zapewni dogodny dojazd dla przyszłych pracowników. – dodał Tymoteusz Drebschok, Wójt Gminy Olszanka.

Firmę w procesie najmu reprezentowali doradcy Savills.

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl

O Eberspächer

Grupa Eberspaecher, zatrudniająca około 10 700 pracowników w 80 lokalizacjach na całym świecie, jest jednym z wiodących producentów i dostawców systemów dla przemysłu motoryzacyjnego. Ta rodzinna firma z siedzibą w Esslingen am Neckar oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii układu wydechowego, elektroniki samochodowej i zarządzania termicznego dla szerokiej gamy typów pojazdów. Komponenty i systemy Eberspaecher zapewniają większy komfort, wyższe bezpieczeństwo i czyste środowisko w silnikach spalinowych i hybrydowych oraz w elektromobilności. Eberspaecher toruje drogę dla przyszłych technologii, takich jak mobilne i stacjonarne zastosowania ogniw paliwowych, paliwa syntetyczne, a także wykorzystanie wodoru jako nośnika energii. W 2022 r. Grupa wygenerowała przychody w wysokości około 6,4 mld euro. Przychody netto skorygowane o pozycje przejściowe wyniosły 2,7 mld euro. www.eberspaecher.com

Załączniki