Certyfikacja BREEAM magazynów

Zainteresowanie certyfikatami BREEAM w ostatnim czasie bardzo wzrosło. Kwestie związane z obszarem ESG, czyli tym, jak biznes radzi sobie z odpowiedzialnścią za środowisko, społeczności i ład korporacyjny, zwróciły uwagę na certyfikację.

Dzięki szczegółowym parametrom, jakie musi spełnić dany budynek by uzyskać certyfikat, możliwe jest porównanie go z innymi obiektami i ocena, jak bardzo jest np. przyjazny środowisku. Certyfikat jest potwierdzeniem wysokiej klasy budynku i jego jakości – to ważna, sprawdzona informacja dla najemców, właścicieli i inwestorów.

Co roku powiększa się liczba obiektów magazynowo-produkcyjnych projektowanych i budowanych zgodnie z założeniami certyfikacji wielokryterialnych. Wpływ na to ma z jednej strony coraz większa świadomość deweloperów, którzy nie tylko tworzą strategie zrównoważonego rozwoju, ale też je realizują; z drugiej natomiast presja wynika z oczekiwań klientów: najemców, właścicieli oraz inwestorów. Certyfikat jest potwierdzeniem zgodności danego obiektu z ważnymi dla wszystkich kryteriami z obszarów takich jak: dbałość o środowisko naturalne, innowacyjność, optymalizacja kosztów eksploatacji czy komfort pracy” – mówi Aleksander Kuźniewski, Bussines Development Director w 7R.

Aleksander Kuźniewski odpowiada za rozwój i utrzymanie trwałych relacji z klientami oraz wzmocnienie marki 7R jako lidera w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań magazynowych w zakresie budownictwa ekologicznego oraz projektów miejskich – 7R City Flex Last Mile Logistic.

Kontakt: [email protected]

Jerzy Wójcik jest właścicielem oraz dyrektorem firmy JW+A, świadczącej usługi doradztwa w zakresie zielonego budownictwa i strategii miejsca pracy dla deweloperów, wykonawców, właścicieli budynków oraz najemców. Jerzy jest też wykładowcą akademickim z przedmiotów projektowanie budynków użyteczności publicznej (od 2010 roku) oraz zrównoważony rozwój w inwestycjach (od 2016 roku).