Polfa Warszawa z nowym centrum badawczo-rozwojowym w magazynie miejskim City Park od 7R

Czas globalnej pandemii pokazał wyraźnie, jak istotne jest zabezpieczenie zapasów leków. Dzięki odpowiednio wzmocnionym i zaplanowanym operacjom logistycznym oraz procesom wytwarzania leków w Polsce, mamy szansę zapewnić ciągłość dostaw preparatów dla pacjentów. Z pomocą przychodzą deweloperzy magazynowo-przemysłowi, którzy na potrzeby firm farmaceutycznych tworzą dostosowane do ich wymagań specjalistyczne budynki. Przykładem takiej współpracy będą przestrzenie nowego centrum badawczo-rozwojowego Polfy Warszawa, jakie firma 7R przygotuje na terenie inwestycji 7R City Park Warsaw Airport III.

Planowana inwestycja 7R City Park Warsaw Airport III przy ul. Osmańskiej w Warszawie to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 24 000 mkw., które zaoferują zarówno powierzchnię magazynowo-produkcyjną, jak i wysoki standard przestrzeni biurowej. Pierwszym najemcą nowego parku jest Polfa Warszawa, która zdecydowała się na wynajem 5 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem.

Powierzchnia dla Polfy Warszawa będzie budowana według najwyższych, rygorystycznych standardów dotyczących rozwoju, produkcji i przechowywania leków. W trosce o zachowanie zdrowych parametrów akustycznych, w hali produkcyjnej oraz biurach zostaną zamontowane okna z zestawem trójszybowym oraz płyty elewacyjne o wyższym współczynniku akustycznym niż w typowych magazynach.

Na potrzeby operacji planowanych w obiekcie przez Polfę Warszawa, zostanie zamontowana również specjalna antresola monolityczna na całej powierzchni magazynowo – produkcyjnej zajmowanej przez najemcę. Będą na niej rozmieszczone elementy technologii, jaką Polfa zamontuje w nowym centrum badawczo-rozwojowym, aby utrzymywała powierzchnię w najwyższym reżimie farmaceutycznym.

Rozmowy z Polfą Warszawa rozpoczęliśmy we wczesnej fazie planowania inwestycji, dzięki czemu mogliśmy zaplanować taki układ powierzchni centrum badawczo-rozwojowego, który sprosta wyzwaniom naszego klienta. Posiadamy doświadczenie w przygotowywaniu specjalistycznych obiektów dla branży farmaceutycznej, zatem możemy wykorzystać wszystkie nasze najlepsze praktyki, aby obiekt spełniał najwyższe standardy.

Bartłomiej Krawiecki

członek zarządu, Head of Development w 7R

7R City Park Warsaw Airport III to kolejny magazyn 7R, w którym prowadzona będzie działalność farmaceutyczna. Deweloper dostarczył wcześniej powierzchnię dla dwóch marek z grupy Pelion – Medezin i Pharmalink, a także dla firm Cefea i Marrodent.

Planowane oddanie obiektu przy ul. Osmańskiej to IV kwartał 2021 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kwadrat. Generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck. Inwestycja jest objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent i zaoferuje takie rozwiązania proekologiczne, jak m.in. fotowoltaika, system wody szarej, oświetlenie LED oraz zielone udogodnienia dla pracowników.