7R wzmacnia zespół inwestycyjny

Savas Gencer został powołany na stanowisko dyrektora ds. inwestycji w 7R. Dołączył do zespołu inwestycyjnego kierowanego przez Christophera Zeunera i będzie odpowiedzialny za działania związane z pozyskiwaniem kapitału oraz międzynarodową ekspansję 7R na nowe rynki europejskie.

Savas Gencer ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. Przed dołączeniem do 7R był wiceprezesem Amstar, odpowiedzialnym za działalność inwestycyjną i zarządzanie aktywami spółki w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji. Gencer przeprowadził transakcje oraz zarządzał aktywami na rynkach międzynarodowych wartymi łącznie ponad 1 mld euro. Pracował przy sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych oraz handlowych, w tym w Polsce: Złotej 44 – luksusowego wieżowca z apartamentami w Warszawie oraz projektu mieszkaniowego Novum w Krakowie.

Cieszymy się, że Savas dołącza do 7R, aby wspierać ekspansję firmy na nowe międzynarodowe rynki oraz działania na rzecz pozyskiwania kapitału. Jego duże doświadczenie w zakresie inwestycji i rynków kapitałowych w Europie oraz liczne osiągnięcia w tym obszarze umożliwią 7R realizację naszych ambitnych celów w zakresie rozwoju międzynarodowego.

Christopher Zeuner

Chief Investment Officer w 7R

Do tej pory firma 7R ukończyła realizację ponad 740 000 mkw. powierzchni magazynowej klasy A w Polsce i ma w przygotowaniu ponad 1,6 mln mkw. w ramach nowych projektów. Od 2018 roku rozwija pionierską w Polsce koncepcję magazynu miejskiego – 7R City Flex Last Mile Logistics. Na początku 2020 roku 7R jako pierwszy deweloper magazynowy i logistyczny w kraju wprowadził proekologiczne podejście w realizacji projektów, które opiera się na zasadach zrównoważonego budownictwa, a jego celem jest dostarczanie budynków przyjaznych dla środowiska.

7R ma imponującą historię rozwoju w Polsce i z niecierpliwością czekam na tę współpracę oraz możliwość dalszej ekspansji firmy, koncentrując się na rynkach międzynarodowych. Bardzo się cieszę, że dołączam do tak dynamicznej i odnoszącej sukcesy organizacji.

Savas Gencer

dyrektor ds. inwestycji w 7R

Savas Gencer jest członkiem Urban Land Institute i posiada tytuł licencjata w dziedzinie urbanistyki uzyskany na METU oraz MBA Uniwersytetu Sabanci.