Pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe lotnictwa komercyjnego otwarte w kompleksie 7R City Flex w Warszawie

Avenger Flight Group, amerykańska butikowa firma zajmująca się szkoleniami dla branży lotniczej, uruchomiła pierwsze w naszym kraju centrum szkoleniowe dla pilotów komercyjnych. Nowo otwarty ośrodek znajduje się w kompleksie 7R City Flex Warsaw Airport I, w pobliżu Lotniska Chopina. Piloci mogą tu korzystać z zaawansowanego technologicznie symulatora pełnego lotu Boeinga 737NG, wyprodukowanego przez kanadyjską firmę CAE. Symulator został dopuszczony do użytku w ubiegłym tygodniu przez Urząd Lotnictwa Cywilnego RP oraz Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Do tej pory polskie załogi lotnicze musiały odbywać szkolenia i proces ponownej certyfikacji za granicą.

To już trzecie, po Madrycie i Rzymie, centrum szkoleniowe Avenger Flight Group (AFG) otwarte w tym roku w Europie. Ośrodki AFG oferują europejskim liniom lotniczym szkolenia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Firma jest właścicielem i operatorem 10 centrów w 6 różnych krajach w Ameryce Północnej i Łacińskiej oraz w Europie.

W kompleksie 7R City Flex Airport I centrum szkoleniowe AFG zajmuje 1 800 mkw. powierzchni, która może pomieścić docelowo do sześciu symulatorów lotów. Ponadto firma wynajęła w tym samym budynku 950 mkw. powierzchni biurowej, którą w razie potrzeby będzie można rozbudować o dodatkowe piętro. Znajdują się tam nowoczesne sale lekcyjne i odpraw, które będą stanowić uzupełnienie szkoleń z zakresu symulacji lotu.

Dziś świętujemy ciężką pracę wielu osób, które pomogły w planowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia. Jest to dla nas naprawdę duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę wyzwania, przed którymi wszyscy stanęliśmy w tym roku. AFG wspiera rozwój naszych partnerów z branży lotniczej, dostarczając nowe możliwości szkoleniowe dla regionu, w którym ta oferta była wcześniej niewystarczająca. Do uruchomienia naszego centrum wybraliśmy obiekt 7R City Flex ze względu na jego niezwykle dogodną lokalizację w pobliżu Lotniska Chopina w Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze ścisłej współpracy z deweloperem, który uwzględnił nasze wymagania i stworzył przestrzeń, której potrzebowaliśmy.

Pedro Sors

CEO Avenger Flight Group

Budynek przygotowany pod działalność Avenger Flight Group był projektem typu build-to-suit (BTS), który dokładnie odpowiada normom, jakie musi spełniać profesjonalne centrum szkolenia lotniczego.

Dostarczona przez nas przestrzeń została zaprojektowana zgodnie ze specjalnymi standardami wymaganymi przez naszego klienta. W hali szkoleniowej wdrożyliśmy rozwiązania wspomagające precyzyjną regulację temperatury. Zbudowaliśmy również antresole umożliwiające kursantom dostanie się na pokład dwóch pierwszych symulatorów.

Maciej Krawiecki

Head of Leasing w 7R

Pierwsze szkolenia w nowym centrum Avenger Flight Group w Warszawie rozpoczęły się 12 września 2020 r.