7R przygotowuje kolejny specjalistyczny budynek dla branży farmaceutycznej

Deweloper magazynowy 7R buduje dla Cefea – firmy zajmującej się wytwarzaniem, dystrybucją oraz importem produktów farmaceutycznych. Najemca wprowadzi się do 7R City Flex Warsaw Airport I w lipcu tego roku.

Przy ul. Działkowej w Warszawie, w ramach kompleksu magazynów miejskich 7R City Flex Warsaw Airport I, powstaje specjalnie dostosowany do potrzeb Cefea budynek o powierzchni 3 500 mkw. Najemca zajmie dodatkowo 940 mkw. pomieszczeń biurowych, a konstrukcja obiektu umożliwia w razie potrzeby nadbudowę dodatkowego piętra.

W wyniku ekspansji naszej działalności przenosimy się z dotychczasowej lokalizacji i ponad czterokrotnie powiększamy powierzchnię produkcyjną. Olbrzymim atutem obiektów 7R jest ich położenie nieopodal naszej poprzedniej siedziby, co ułatwi nam proces przeprowadzki, a pracownikom i dostawcom umożliwi wygodny dojazd. Deweloper 7R od początku współpracy jest niezwykle otwarty na nasze potrzeby, uwagi i sugestie. W rezultacie dostarcza nam specjalistyczne powierzchnie najwyższej jakości, dostosowane do wymogów legislacji farmaceutycznej, a jednocześnie gwarantuje przestronne i nowoczesne biuro.

Daniel Gralak

dyrektor zarządzający w Cefea

Cefea uruchomi centrum zajmujące się pakowaniem i przepakowywaniem produktów leczniczych oraz obsługi logistycznej badań klinicznych. Do grona klientów najemcy zaliczają się największe firmy farmaceutyczne i kosmetyczne w Polsce, międzynarodowi liderzy na rynku importu równoległego czy innowacyjne firmy farmaceutyczne z Dalekiego Wschodu.

Współpraca w formule BTS pozwala nam na wczesnym etapie prac deweloperskich zaplanować i wdrożyć szereg rozwiązań, które zagwarantują standard wymagany w branży farmaceutycznej. Przykładem są choćby pomieszczenia z rygorystycznie kontrolowaną i utrzymywaną na poziomie 15-20°C temperaturą powietrza, a także specjalne dedykowane powierzchnie do wytwarzania w zakresie tzw. zimnego łańcucha. W 7R posiadamy doświadczenie w dostarczaniu tego typu specjalistycznych obiektów. To już kolejny magazyn dla branży farmaceutycznej, jaki oddamy wkrótce do użytku.

Maciej Krawiecki

Head of Leasing w 7R

7R City Flex Warsaw Airport I to kompleks trzech nowoczesnych obiektów klasy A, który powstaje w ramach konceptu sieci miejskich magazynów 7R City Flex Last Mile Logistics. To pierwsza inwestycja 7R tego typu na magazynowej mapie Warszawy. Obiekty znajdują się przy ul. Działkowej, 500 m od pętli tramwajowej Warszawa Okęcie, będącej częścią kompleksu Park&Ride, oraz w sąsiedztwie centrum handlowego.

Magazyny miejskie 7R położone są w niedalekiej odległość do centrum Warszawy oraz międzynarodowego portu lotniczego im. F. Chopina, a także doskonale skomunikowany z drogą ekspresową S2. Dostępną w obiektach przestrzeń można elastycznie zaaranżować i dopasować nie tylko pod typową powierzchnię magazynową, ale także serwisową, lekką produkcję, czy też wysokiej jakości reprezentacyjną powierzchnię biurową. Dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom ekologicznym wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej 7R City Flex Warsaw Airport I jest objęty certyfikacją BREEAM.