7R sfinalizowało transakcję sprzedaży czterech budynków 7R Park Beskid I na rzecz CBRE IM

W grudniu 2021 roku CBRE Investment Management sfinalizowało transakcję nabycia Budynku D w centrum logistycznym 7R Park Beskid I. Obiekt oferuje 13 800 mkw. i jest w pełni skomercjalizowany – zajmują go dwaj najemcy. Tym samym deweloper 7R sprzedał CBRE Investment Management w sumie cztery budynki wchodzące w skład 7R Park Beskid I o łącznej powierzchni 58 300 mkw.

7R zbył wcześniej na rzecz CBRE Investment Management budynki A i B oferujące łącznie 29 000 mkw. oraz obiekt C obejmujący 15 500 mkw., odpowiednio w 2019 i 2020 roku. Centrum logistyczne 7R Park Beskid I zlokalizowane jest w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku. Zaletą inwestycji jest bliskość granicy z Czechami i Słowacją oraz bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 1.

Centrum logistyczne 7R Park Beskid I jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfela dzięki zdywersyfikowanemu strumieniowi przychodów, silnemu zestawowi najemców i wysokiemu standardowi budowy, w tym referencjom ESG. Jesteśmy wdzięczni firmie 7R za udaną współpracę podczas procesu realizacji centrum logistycznego 7R Park Beskid I i cieszymy się na przyszłe wspólne partnerstwa.

Christina Forrest

Head of EMEA Direct Logistics Strategies, CBRE Investment Management

Wszystkie cztery budynki centrum logistycznego 7R Park Beskid I zostały w pełni wynajęte od momentu ich nabycia. Obiekt posiada zróżnicowaną grupę najemców składającą się z 10 międzynarodowych i krajowych firm, w tym operatora logistycznego Raben, firmy kurierskiej DPD, światowego producenta tkanin meblowych Davis Fabrics oraz dostawcy sprzętu dentystycznego i protetycznego Marrodent.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zbudować silne, długoterminowe partnerstwo z CBRE Investment Management, czego dowodem jest zakończona sukcesem nasza wspólna transakcja off-market czterech aktywów magazynowych klasy A. To dla nas ogromna satysfakcja, że mogliśmy po raz kolejny przyczynić się do rozbudowy portfela logistycznego CBRE Investment Management o nasz czwarty obiekt w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat dostarczyliśmy naszemu partnerowi rentowne aktywa, zbudowane zgodnie ze standardami ekologicznymi i ESG. Bazując na tym doświadczeniu, z niecierpliwością czekam na kolejną możliwość współpracy.

Łukasz Jachna

Chief Capital Markets Officer, członek zarządu w 7R

Centrum logistyczne 7R Park Beskid I oferuje ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, a także wysokie standardy ochrony przeciwpożarowej. Obiekt posiada certyfikat BREEAM na poziomie Good.

W procesie transakcji sprzedaży 7R Park Beskid I, 7R doradzała kancelaria KKW, natomiast CBRE Investment Management wspierali Linklaters i Arcadis.