7R City Park Warsaw Airport III przyciąga kolejne firmy z branży medycznej

Kolejne firmy z branży medycznej zdecydowały o uruchomieniu części swoich operacji w powstającym w Warszawie przy ul. Osmańskiej obiekcie 7R City Park Warsaw Airport III. Pod koniec roku do inwestycji wprowadzą się firmy ITP S.A. oraz Stryker, a na początku 2023 r. dołączy do nich Komtur. Wcześniej uruchomienie swojego centrum badawczo-rozwojowego w magazynie 7R przy ul. Osmańskiej ogłosiła Polfa Warszawa.

7R City Park Warsaw Airport III to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 24 000 mkw. Zgodnie z wymaganiami poszczególnych najemców znajdą się w niej zarówno części magazynowe, laboratoryjne, jak i biurowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kwadrat, a generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck. Inwestycja jest objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent, będącą potwierdzeniem najwyższej jakości magazynu i jego proekologicznego charakteru. W obiekcie zostaną zainstalowane między innymi panele fotowoltaiczne, system wody szarej, oświetlenie LED, które zwiększą efektywność energetyczną budynku.

Cieszę się, że coraz więcej firm z branży medycznej wybiera obiekty 7R. Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dedykowanymi właśnie temu sektorowi wychodząc naprzeciw ściśle regulowanym wymaganiom, które muszą spełniać podmioty działające na takim rynku. Nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie specyficznych dostosowań powierzchni magazynowo-produkcyjnych dla firm takich jak Medezin, Pharmalink czy Cefea pozwala nam na dostarczanie kolejnych, wysokiej jakości obiektów z branży medycznej oraz farmaceutycznej.

Katarzyna Litwin

Leasing Director w 7R

Pod koniec 2022 r. do obiektu 7R na ul. Osmańskiej w Warszawie wprowadzi się Stryker. To jedna z czołowych firm na światowym rynku technologii medycznej, oferująca szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w zakresie ortopedii, sprzętu medycznego i chirurgicznego oraz neurotechnologii i kręgosłupa, które poprawiają wydajność leczenia oraz szpitali. Najemca zajmie 1 800 mkw. przestrzeni magazynowej oraz 1 130 mkw. przestrzeni biurowo-laboratoryjnej.

Doskonała lokalizacja 7R City Park Warsaw Airport III w niedalekiej odległości od naszej siedziby to zdecydowanie ważny czynnik, który braliśmy pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu nowego magazynu. Równie istotne jest także wcześniejsze doświadczenie 7R w przygotowywaniu obiektów dla branży medycznej, co daje nam pewność, że otrzymamy produkt zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Grzegorz Pawlik

General Manager w Stryker

Także pod koniec tego roku swoje operacje biznesowe w 7R City Park Warsaw Airport III uruchomi ITP S.A. Firma specjalizuje się w selekcji najlepszych technologii i światowych marek z obszaru medycyny estetycznej, urządzeń medycznych i sprzętu wellness. Na powierzchni 4 400 mkw. znajdzie się część serwisowo-magazynowa ITP S.A. Wszystkie pomieszczenia przygotowane dla tego najemcy będą objęte rygorystycznie kontrolowaną i utrzymywaną na poziomie 15-20°C temperaturą. Dodatkowo powstanie też część biurowa o powierzchni 1 100 mkw. dla pracowników firmy.

Szukając nowego miejsca do prowadzenia naszych operacji biznesowych skupialiśmy się na obiektach w obrębie miast, co znacznie ułatwi nam logistykę związaną z transportem produktów, ale też z dojazdem naszych pracowników do miejsca pracy. 7R City Park Warsaw Airport III wygrywa lokalizacją oraz bardzo profesjonalnym podejściem firmy do realizacji przestrzeni według niestandardowej specyfikacji.

Żaneta Trzaskowska vel Trzaska

Operational Director w ITP S.A.

Z początkiem 2023 do najemców przy ul. Osmańskiej dołączy także Komtur Polska, będący częścią międzynarodowej grupy Komtur Pharmaceuticals. Działalność firmy skoncentrowana jest na dystrybucji preparatów specjalistycznych, innowacyjnych, stosowanych w rzadkich terapiach z przeznaczeniem dla lecznictwa zamkniętego oraz zarządzaniu cyklem życia produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. W budynku 7R firma zajmie 2 700 mkw. powierzchni magazynowej i 530 mkw. biurowej.

Od początku zależało nam na rozwiązaniu, które będzie idealnie dopasowane do naszej działalności, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą 7R, która ma bogate doświadczenie w projektach dla klientów z sektora medycznego i rozumie specyfikę naszej branży. Co więcej, lokalizacja magazynu w Warszawie zapewni efektywność i płynność naszych działań.

Paweł Woźniak

członek zarządu w Komtur Pharmaceuticals

Najemcą, który jako pierwszy wybrał 7R City Park Warsaw Airport III była Polfa Warszawa, która zdecydowała się na wynajem 5 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym. Powierzchnia dla Polfy Warszawa jest budowana według najwyższych, rygorystycznych standardów dotyczących rozwoju, produkcji i przechowywania leków. Dodatkowo, aby zachować odpowiednie parametry dźwiękowe, w hali produkcyjnej oraz biurach zostaną zamontowane okna z zestawem trójszybowym oraz płyty elewacyjne o wyższym współczynniku akustycznym niż w typowych magazynach.

7R City Park Warsaw Airport III to kolejny magazyn 7R, w którym prowadzona będzie działalność farmaceutyczna. Deweloper dostarczył wcześniej powierzchnię dla dwóch marek z grupy Pelion – Medezin i Pharmalink, a także dla firm Cefea i Marrodent.