7R sprzedało Grupie CTP portfolio kilkunastu projektów

7R, polska firma specjalizująca się w dostarczaniu klientom innowacyjnych i ekologicznych powierzchni magazynowo-produkcyjnych, sfinalizowała sprzedaż portfela kilkunastu projektów do Grupy CTP. W skład portfela wchodzą zarówno inwestycje w fazie realizacji, m.in. w Warszawie i Katowicach, jak również inne na terenie całej Polski w fazie pre-development.

W 2021 roku sprzedaliśmy 17 projektów funduszom inwestycyjnym i międzynarodowym firmom z branży nieruchomości za łączną kwotę prawie 400 mln euro. Przygotowując nasze projekty dbamy o budowanie ich długoterminowej wartości, dlatego oprócz doskonałej lokalizacji stawiamy również na innowacyjne, ekologiczne rozwiązania oraz zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że Grupa CTP wybrała nasze aktywa do rozwoju swojego portfela logistycznego w Polsce. To istotne wzmocnienie naszych zdolności kapitałowych, co pozwala nam aktywnie realizować kolejne etapy strategii rozwoju marki 7R.

Tomasz Lubowiecki

prezes zarządu 7R

CTP to największy w Europie kontynentalnej właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych i przemysłowych według powierzchni najmu brutto, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Amsterdamie od 2021 roku. Portfel przejęty od 7R składa się głównie z parków logistycznych typu big box, będących w fazie pre-development i development. Zlokalizowane są w Polsce Centralnej, Północnej oraz na Śląsku.

Od początku swojej działalności 7R zrealizowało projekty o łącznej powierzchni prawie 1,5 mln mkw. Obecnie deweloper posiada ponad 4 mln mkw. w procesie inwestycyjnym w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Budowa pierwszego zagranicznego projektu 7R ma ruszyć w Czechach w czwartym kwartale tego roku.

Doradcą prawnym przy transakcji po stronie kupującego była kancelaria White & Case, a po stronie sprzedającego Linklaters.

 


 

Załączniki