Logistyka rośnie wraz z e-commerce

magazyny dla ecommerce

Ostatnie lata dla branży e-commerce to już nie tyle rozwój, ale wręcz prawdziwa rewolucja, którą dodatkowo istotnie przyspieszyła pandemia. Co ciekawe, jednym z najszybciej rosnących segmentów tego rynku jest obecnie e-grocery (produkty spożywcze), notujący dwucyfrowe wzrosty zamówień i sprzedaży online.

Boom na produkty FMCG stawia przed deweloperami magazynów konkretne wymagania, np. w postaci konieczności instalowania nowoczesnych chłodni i przestrzeni do przechowywania żywności. W naszych obiektach korzysta z nich m.in. Frisco.pl, które jest najemcą 7R City Flex Gdańsk II.

Na rynku widoczna jest także postępująca personalizacja i coraz większa dbałość o satysfakcję najemców, którzy poszukują produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb, w zależności od branży, w jakiej działają. Nowoczesne obiekty magazynowe, dedykowane branży e-commerce, są coraz bardziej zautomatyzowane. Nowe technologie umożliwiają np. jeszcze szybszą realizację zamówień czy zwrotów – customer experience i szybkość dotarcia zamówień do klientów stanowią dziś o przewadze konkurencyjnej. Dlatego obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na magazyny miejskie, które w 7R rozwijane są w ramach sieci City Flex Last Mile Logistics. Obecnie przygotowujemy ponad 100 tys. mkw. takich powierzchni w kluczowych miastach w Polsce.

 

Kolejnym trendem widocznym na rynku jest rosnące zainteresowanie obszarem ESG, szczególnie w zakresie dbałości o środowisko naturalne. Minimalizacja emisji CO2 czy zużycia energii stała się dla firm istotna nie tylko ze względu na rosnące rachunki za prąd i gaz. Kluczowa jest coraz większa świadomość najemców i inwestorów, którzy świadomie chcą lokować swój kapitał i biznes w sposób zrównoważony oraz neutralny dla środowiska.

Autor: Aleksander Kuźniewski

Business Development Director w 7R

Aleksander Kuźniewski odpowiada za rozwój i utrzymanie trwałych relacji z klientami oraz wzmocnienie marki 7R jako lidera w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań magazynowych w zakresie budownictwa ekologicznego oraz projektów miejskich - 7R City Flex Last Mile Logistic.

ROZWIŃ WIĘCEJ