Magazyn pięciogwiazdkowy

Nowoczesny magazyn to produkt atrakcyjny dla wszystkich stron inwestycji. Zaawansowane rozwiązania pomagają nie tylko realnie podnieść wydajność biznesową czy budować długoterminową wartość obiektu, ale też chronić środowisko i zwiększać komfort pracy – przekonuje Aleksander Kuźniewski, Business Development Director w 7R.

 

– Rozwiązania, które od lat wdrażamy w obiektach 7R, pomagają zmniejszyć koszty operacyjne najemców, a dodatkowo mają pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników. Dobre miejsce pracy to zauważalny wzrost efektywności i zadowolenia – mówi Aleksander Kuźniewski, Business Development Director w 7R.

 

Standardem w projektach 7R jest zastosowanie technologii, które minimalizują negatywny wpływ obiektów na środowisko naturalne, redukują ślad węglowy i jednocześnie obniżają koszty eksploatacyjne budynków.

 

– Są to sfery, które się przenikają, co uważam za niezwykle korzystny trend. Bo trudno o lepsze rozwiązanie niż to, które wraz z generowanymi oszczędnościami pomaga chronić środowisko naturalne i jednocześnie zwiększa atrakcyjność inwestycyjną obiektu – podkreśla Aleksander Kuźniewski.

 

Zielono na dachu

 

Wśród rozwiązań stosowanych przez 7R są wzmocnione konstrukcje dachów przygotowane pod panele fotowoltaiczne. Jest to narzędzie niezwykle efektywne, ponieważ umieszczone na powierzchni 20 tys. mkw. panele są w stanie wyprodukować nawet do 100 proc. dobowego zapotrzebowania budynku na energię.

 

– Instalacje fotowoltaiczne są w naszych projektach standardem, podobnie jak wzmocnienie obciążenia dachu umożliwiające ich rozbudowę – podkreśla ekspert 7R.

 

Nie mniej istotnym sposobem na wykorzystanie przestrzeni dachowej jest proekologiczna gospodarka wodna budynku. Zielony dach podczas opadów zbiera tysiące litrów wody, która jest przechowywana i wykorzystywana np. do nawadniania zieleni.

 

– Dodatkowo zastosowanie prostego rozwiązania, jakim są baterie czasowe i perlatory, czyli nakładki ograniczające wypływ strumienia wody z kranu, obniża zużycie wody nawet o 30 proc. – wyjaśnia Aleksander Kuźniewski.

 

Więcej ciepła, więcej światła

 

Obiekty 7R są wyposażone w oświetlenie LED, które w porównaniu ze standardowymi żarówkami zużywa o 90 proc. mniej energii elektrycznej. A zastosowanie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem DALI z czujnikami ruchu i schematami aktywności pozwala efektywnie gospodarować energią. Dodatkowym wyposażeniem jest system BMS zarządzający jej zużyciem.

Nowoczesny system świetlików panoramicznych pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne o kolejnych 7 proc., natomiast dodatkowa warstwa izolacji na dachu i ścianach pozwala zmniejszyć koszty o 20 proc. Nie jest to standardem rynkowym. Zależy nam jednak, aby raz wytworzona energia pozostawała w użyciu jak najdłużej. Dlatego w naszych obiektach instalujemy destryfikatory.

Aleksander Kuźniewski

Business Development Director w 7R

System odpowiedzialny jest za odprowadzanie ciepłego powietrza z najwyższych do najniższych partii budynku. To rozwiązanie generuje oszczędności na poziomie blisko 8 proc. Dodatkowe 7 proc. zapewnia uszczelnienie doków.

 

Optymalizacja procesów

 

Gdy najemca zaczyna postrzegać swoje zaplecze magazynowe czy logistyczne jako część głównego biznesu, decyzje o zwiększeniu efektywności procesów operacyjnych zapadają bardzo szybko. Systemy takie jak miniload czy AutoStore są odpowiedzią na postępujące szybko zmiany rynkowe.

 

– Gwałtowne przyśpieszenie pewnych trendów wywołane przez pandemię, takie jak wzrost popytu na automatykę i coraz bardziej skomplikowane rozwiązania techniczne, sprzyjają zainteresowaniu standardem i funkcjonalnością naszych obiektów – zauważa Aleksander Kuźniewski. – Mamy produkt, z którego możemy być dumni, a rozwiązania, które stosujemy, są innowacyjne i tworzą rynkowe trendy – dodaje.

 

Dla inwestorów z kolei zastosowanie nowoczesnych rozwiązań oznacza, że otrzymują wolniej starzejący się produkt, który w perspektywie 5 czy 10 lat wciąż będzie atrakcyjny dla najemców.

 

Autor: Aleksander Kuźniewski

Business Development Director w 7R

Aleksander Kuźniewski odpowiada za rozwój i utrzymanie trwałych relacji z klientami oraz wzmocnienie marki 7R jako lidera w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań magazynowych w zakresie budownictwa ekologicznego oraz projektów miejskich - 7R City Flex Last Mile Logistic.

ROZWIŃ WIĘCEJ