MDH i VESBO w 7R Park Łódź West II

Budowa pierwszego z dwóch obiektów magazynowych kompleksu 7R Park Łódź West II już na finiszu. Budynek został wynajęty dwóm najemcom. Wkrótce swoją działalność rozpocznie tutaj spółka MDH należąca do Grupy Meyra. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą zaopatrzenia ortotycznego dla osób z dysfunkcjami ruchu. Na tę łódzką lokalizację postawił także VESBO Poland, dystrybutor instalacji sanitarnych i filtrów do wody. W procesie najmu MDH wspierała firma doradcza Axi Immo.

7R Park Łódź West II to kompleks magazynowy dwóch nowoczesnych obiektów znajdujących się przy ul. Maratońskiej 104 w Łodzi. Pierwszy budynek, o całkowitej powierzchni najmu 18 000 mkw., zostanie oddany do użytku w tym miesiącu. Firma MDH zajmie w obiekcie zarówno powierzchnię produkcyjno-magazynową jak i biurową.

Spółka MDH uruchomi tutaj centrum dystrybucyjne dla Europy Centralnej i Wschodniej w ramach prowadzonej przez nas działalności w ramach Grupy Meyra. W wybranej lokalizacji będzie miała również miejsce produkcja wyrobów ortopedycznych i profilaktycznych dla wszystkich klientów Grupy, która eksportuje obecnie swoje produkty do ponad 80 krajów na całym świecie. Dokonaliśmy wyboru tej lokalizacji, gdyż stwarza doskonałe szanse dla procesu obsługi logistycznej naszych operacji, a także możliwość dalszego rozwoju w zakresie dodatkowej powierzchni i związanej z tym infrastruktury budynku.

Tadeusz Baczyński

Prezes Zarządu MDH

MDH ulokuje swoje operacje w 7R Park Łódź West II na łącznej powierzchni ok. 10 000 mkw.

Zdecydowaliśmy się na propozycję firmy 7R, ponieważ spośród przedstawionych nam projektów ten deweloper najlepiej zaadaptował standard, jak i układ budynku do naszych oczekiwań. Ponadto lokalizacja 7R Park Łódź West II dobrze wpisuje się w mapę komunikacyjną naszych pracowników, przez co redukuje ryzyko utraty części specjalistów. Jesteśmy usatysfakcjonowani wypracowanymi rozwiązaniami, zarówno w obszarze powierzchni produkcyjno-magazynowej, jak i terenu wokół nieruchomości. Nowa siedziba będzie pełniła funkcję centralną w organizacji Grupy. To tu ulokujemy biura naszych spółek, produkcję i montaż zintegrowane z kilku dotychczasowych zakładów, a także serwis sprzętu ortopedycznego. Spodziewamy się, że takie rozwiązanie pozwoli nam optymalnie organizować pracę, jak i komunikację pomiędzy wszystkimi działami.

Anetta Włodarczyk

Członek Zarządu MDH

Poza częścią przystosowaną do potrzeb produkcji, wyposażoną w kompresorownię i doświetloną światłem dziennym oraz LED, deweloper przygotował w budynku wysokiej klasy przestrzenie biurowe, a także taras ze strefą relaksu.

Klient oczekiwał od nas powierzchni biurowej, która pod względem projektu i zastosowanych nowoczesnych rozwiązań miała spełniać najwyższe standardy. Takie projekty lubimy, bo możemy w nich wykorzystać nasze know-how oraz wykazać się najwyższą jakością pracy. Biuro zaprojektowaliśmy na dwóch kondygnacjach budynku, a specjalna szklana fasada pozwala na dopływ światła naturalnego do wnętrza. Dodatkowo, na dachu drugiego piętra przygotowaliśmy taras z dużą ilością zieleni, w obrębie którego znajdują się strefy wypoczynku oraz miejsca spotkań dla pracowników. Ważnym aspektem projektu jest także architektura krajobrazu, czyli aranżacja przestrzeni wokół budynku, której design wpływa korzystnie na dobrostan zatrudnionych. Naszym celem, jak przy każdym projekcie, jest oddanie do użytku nieruchomości, która spełnia wszystkie wymagania najemcy pod każdym względem.

Maciej Krawiecki

Head of Leasing w 7R

Firma AXI IMMO doradzała MDH w procesie wyboru nowej lokalizacji. Przygotowując się do tego projektu, specjaliści AXI IMMO dokładnie przeanalizowali z zewnętrznym konsultantem logistycznym potrzeby firmy MDH, wskutek czego wybrana finalnie propozycja spełnia wymagania najemcy, z uwzględnieniem ponad 2 000 mkw. biur w standardzie rynkowym klasy A.

Kluczowym czynnikiem transakcji okazała się elastyczność firmy 7R, która umiejętnie przeprojektowała kubaturę budynku pod potrzeby firmy MDH. Tym samym, wewnątrz obiektu udało się optymalnie zaaranżować przestrzenie produkcji, magazynów oraz serwisu. Z kolei na zewnątrz, wśród zieleni i przy zastosowaniu tarasu oraz elementów małej architektury, klient otrzymał oczekiwane strefy relaksu dla pracowników. Co więcej, w przypadku decyzji o ekspansji, pozostała część budynku umożliwia włączenie nowych procesów w dotychczasowe operacje prowadzone w module.

Damian Kińczyk

Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w AXI IMMO

Drugim najemcą nowo wybudowanego obiektu w 7R Park Łódź West II jest firma VESBO, która zajmie prawie 5 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej. Najemca rozpocznie realizację operacji logistycznych w parku w październiku tego roku. VESBO Poland to firma o długoletnim doświadczeniu w sprzedaży instalacji sanitarnych i filtrów do wody. W swojej ofercie posiada instalacje marki VESBO, oraz VPremium.

W związku z nieustającym rozwojem, szukaliśmy miejsca spełniającego takie warunki jak dogodna lokalizacja, nowoczesna przestrzeń biurowa oraz duża powierzchnia magazynowa. Dotychczasowa siedziba VESBO nie sprzyjała dalszemu wzrostowi firmy, gdyż zwyczajnie brakowało nam miejsca, a zatłoczone główne ulice Łodzi utrudniały transport produktów w odpowiednim czasie. Dodatkowo hałas płynący z pobliskich dróg nie zapewniał komfortu naszym pracownikom. Wszystkim tym niedogodnościom zaradziliśmy wynajmując nowoczesny obiekt, położony w bardzo dobrym punkcie na mapie szlaków logistycznych, otoczonym zielenią. Dzięki temu firma VESBO będzie mogła realizować swoje plany w sprzyjających warunkach i wzmacniać swoją pozycję na rynku.

Jarosław Gorczyca

Prezes Zarządu Vesbo Poland

Brownfield w atrakcyjnej lokalizacji

7R Park Łódź West II powstaje na terenach poprzemysłowych. Firma 7R podjęła się inwestycji typu brownfield i przed przystąpieniem do prac deweloperskich zrealizowała najpierw rozbiórkę starej estakady kolejowej, demontażu nasypu kolejowego i istniejących wcześniej zabudowań. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Commercecon. To już trzecia wspólna inwestycja tej firmy i 7R w Łodzi. Za projekt architektoniczny parku magazynowego odpowiada firma Kwadrat.

7R Park Łódź West II to dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni około 52 000 mkw. Atrakcyjne położenie w zachodniej części Łodzi umożliwia dobre połączenie komunikacją miejską, a także dogodny dojazd transportem kołowym, dzięki nowo powstającej obwodnicy S14. Bliskość do autostrady A1 oraz A2 zapewnia odpowiednie warunki do prowadzenia operacji logistycznych.

Zaletą kompleksu jest też możliwość elastycznego doboru wielkości dostępnych modułów, jak również możliwości adaptacji powierzchni do wymagań różnych branż. Wszystkie budynki wchodzące w skład 7R Park Łódź West II dzięki zastosowanym rozwiązaniom proekologicznym, wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej, objęte są certyfikacją BREEAM.