Kolejna inwestycja 7R trafia do portfela SELP

Deweloper 7R sfinalizował sprzedaż do SELP (SEGRO European Logistics Partnership) magazynu 7R City Flex Łódź I przy ul. Rokicińskiej. To już trzeci projekt, po 7R City Flex Łódź II przy ul. Transmisyjnej oraz 7R Park Wrocław, który trafia do portfela zarządzanego przez SEGRO.

Nowo zakupiony magazyn, który zmienił nazwę na SEGRO Business Park Łódź Wschód, oferuje łączną powierzchnie 8 500 mkw. i jest w 100% skomercjalizowany. Oprócz funkcji magazynowej obiekt daje możliwość wykorzystania powierzchni na potrzeby lekkiej produkcji, działalności handlowo-wystawienniczej oraz aranżacji wysokiej klasy przestrzeni biurowej.

Wraz z prężnym rozwojem miasta Łodzi oraz rosnącymi potrzebami klientów rośnie również łódzki portfel nieruchomości SELP, zarządzanych przez SEGRO. Miejskie parki stają się siłą napędową rynku logistycznego i właśnie w tym obszarze chcemy intensywnie rozszerzać naszą ofertę. Zakup nieruchomości od 7R idealnie wpisuje się w naszą strategię wzrostu w kluczowych lokalizacjach o największym potencjale związanym zarówno z wielkością lokalnego rynku, jak i z coraz lepszą infrastrukturą drogową.

Bożena Krawczyk

Dyrektor ds. Inwestycji SEGRO

W transakcji 7R doradzały firmy JLL oraz Wolf Theiss, SELP był reprezentowany przez kancelarię Dentons oraz Arcadis.

Historia partnerstwa SELP i 7R

Współpraca SELP i 7R rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, kiedy firmy sfinalizowały transakcję przejęcia od 7R parku magazynowego we Wrocławiu, o łącznej powierzchni 23 500 mkw. Park otrzymał nazwę SEGRO Industrial Park Wrocław 2. W drugiej połowie 2019 roku partnerzy podpisali umowę o realizacji obiektu typu City Flex w Łodzi, przy ulicy Transmisyjnej. Projekt, w którego skład wchodzą dwa budynki o łącznej powierzchni 13 400 mkw., zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2020 roku. Po zakończeniu budowy obiekt stanie się integralną częścią SEGRO Business Park Łódź.

Od 10 lat rozwijamy ofertę magazynową w Polsce. Widzimy potencjał niszy, jaką są mniejsze magazyny położone blisko centrów miast, pozwalające elastycznie reagować na potrzeby lokalnego rynku w danej lokalizacji. My i nasi partnerzy wiemy, że ten trend ma olbrzymi potencjał i będzie się rozwijać. Dlatego też tak mocni gracze europejscy jak SEGRO świadomie wybierają tego typu obiekty do swojego portfela. W 7R wykorzystujemy całe nasze doświadczenie i wiedzę o rynku, aby formuła City Flex odpowiadała na potrzeby najemców oraz inwestorów, dostarczając im rozwiązania światowej, najwyższej klasy.

Bartłomiej Krawiecki

członek zarządu oraz Head of Development w 7R