Lidl Polska nowym najemcą 7R Park Poznań West

Lidl Polska, jedna z największych sieci handlowych w kraju, już w sierpniu br. dołączy do grona najemców obiektu 7R Park Poznań West. Firma będzie korzystać z nowoczesnej powierzchni biurowo-magazynowej liczącej blisko 10 900 mkw.

Lidl Polska od wielu lat ogromny nacisk kładzie na rozwiązania proekologiczne, powstające z myślą o energooszczędności i ograniczaniu emisji. Strategia firmy zakłada wprowadzanie zrównoważonych konceptów na każdym etapie działalności, od budowy obiektów, poprzez transport, aż po dostarczenie produktów do klientów końcowych. W takie założenia wpisuje się również najem powierzchni magazynowo-produkcyjnej w obiekcie 7R Park Poznań West.

7R Park Poznań West to nowoczesny obiekt magazynowo-produkcyjny o łącznej powierzchni ponad 55 tys. mkw. W ofercie parku logistycznego znajduje się hala wysokiego składowania, a zastosowane w niej rozwiązania technologiczne umożliwiają wsparcie działalności klientów z różnych branż.

Obecność kolejnej silnej, międzynarodowej marki w gronie naszych najemców, daje nam wielkie powody do satysfakcji. Od wielu lat Lidl Polska jest jednym z głównych motorów rozwoju branży handlowej w naszym kraju, co w naturalny sposób przekłada się na ogromne wymagania i oczekiwania względem dostawcy powierzchni magazynowej. Wychodzimy im naprzeciw, udostępniając przestrzeń, która łączy w sobie funkcjonalność, komfort, jak również proekologiczny charakter. 7R Park Poznań West jest bowiem kolejnym projektem, który powstał zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Joanna Ociepka-Wojciechowska

Regional Leasing Director w 7R

Energooszczędny obiekt w dobrej lokalizacji

Poznański obiekt 7R został wyposażony w szereg rozwiązań ekologicznych, wśród których znajdują się m.in. destryfikatory powietrza i stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt jest również objęty certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good – jednym z najważniejszych dokumentów wyznaczających globalne standardy w projektowaniu zrównoważonym i ekologicznym budownictwie.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie te aspekty pozwolą firmie Lidl Polska na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – zarówno pod względem środowiskowym, jak i biznesowym. Stworzyliśmy optymalne warunki, które już od pierwszego dnia pozwalają nawet największym firmom efektywnie korzystać z udostępnionej powierzchni.

Magdalena Kostjan

Regional Leasing Director w 7R

Wyróżnikiem obiektu jest również jego strategiczne położenie. Magazyn został zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym, a w jego pobliżu znajduje się droga krajowa nr 92, biegnąca przez obszar czterech województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Dobra lokalizacja 7R Park Poznań West umożliwia także komfortowy dojazd do poznańskiego portu lotniczego, zapewniając przy tym sprawną komunikację zarówno na obszarze aglomeracji poznańskiej.

Informacje o 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln mkw., natomiast w przygotowaniu znajduje się ponad 3 mln mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski, z czego ponad 600 000 mkw. jest już w budowie. Deweloper angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny.

 


Załączniki