7R City Flex Katowice przyciąga najemców

Operator logistyczny JAS-FBG wybrał 7R City Flex Katowice I. Zajmie w nim ponad 6 tys. mkw. powierzchni. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na maj 2023 roku.

7R City Flex Katowice I to magazyn miejski. Łączna powierzchnia inwestycji wyniesie 22 300 mkw. Powierzchnia magazynowa zajmie 20 600 mkw., biura – 1690 mkw. Pierwszym najemcą obiektu został JAS-FBG, jeden z wiodących operatorów logistycznych na polskim rynku. Firma zajmie 6 370 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Dla JAS-FBG S.A. nowy magazyn to zapewnienie lepszych standardów obsługi dla obecnych i nowych klientów oraz możliwość dalszego rozwoju oddziału dzięki dwukrotnemu zwiększeniu powierzchni, lepszej lokalizacji w sercu Konurbacji Górnośląskiej i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Jako firmie zwracającej uwagę na dobre praktyki CSR, zależy nam również na zwiększeniu komfortu pracy zatrudnionych oraz aspektach ekologicznych inwestycji.

Marcin Trela

Dyrektor Spedycji Krajowej w JAS-FBG S.A.

Magazyn zostanie wyposażony w szereg ekologicznych rozwiązań takich jak energooszczędne lampy LED, destryfikatory, panele fotowoltaiczne, perlatory ograniczające zużycie wody. W efektywnym zarządzaniu budynkiem pomoże system BMS. Inwestycja 7R City Flex Katowice I zostanie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good”. 7R zadba też o dobre samopoczucie pracowników obiektu w atrakcyjny sposób aranżując przestrzeń zewnętrzną. Na terenie inwestycji pojawi się mała architektura oraz strefa relaksu dla pracowników.

Prace przy budowie magazynu 7R City Flex Katowice I wchodzą w zaawansowany etap. Generalnym wykonawcą projektu jest Atlas Ward Polska.

7R City Flex Katowice I to magazyn ostatniej mili; nowoczesny, świetnie zlokalizowany projekt, który doskonale wpisuje się w obecne zapotrzebowania najemców. W 7R widzimy jak dynamicznie rozwija się logistyka miejska, a magazyny znajdujące się w strategicznych lokalizacjach, w obrębie aglomeracji miejskich cieszą się dużym zainteresowaniem.

Joanna Ociepka-Wojciechowska

Regional Leasing Director w 7R

7R City Flex Katowice I zlokalizowany jest w centrum Konurbacji Górnośląskiej, w pobliżu kluczowych dróg i lotniska. Dzięki temu zapewni przyszłym najemcom dogodne połączenie komunikacyjne, przekładające się na wysoką efektywność działań logistycznych.

 


Załączniki