Galvion uruchomi produkcję w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion wynajęła w 7R City Park Gdańsk Airport I powierzchnię ok. 3,6 tys. mkw., gdzie mieścić się będzie nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, ale także zaplecze odpowiedzialne za serwis, wsparcie, modernizację i szkolenia.

Spodziewamy się, że do 2025 roku zapotrzebowanie w NATO i krajach europejskich na nasze hełmy balistyczne wyniesie 1,5 mln sztuk. Galvion jest zaangażowany w dostarczanie wartości dla swoich globalnych partnerów i programów, z naciskiem na odpowiedzialne działania regionalne. Rozszerzając działalność na kontynent europejski, będziemy mogli zwiększyć dostawy, a także szybciej wesprzeć klientów na całym świecie. Po długich poszukiwaniach odpowiedniej lokalizacji wybraliśmy Polskę i okolice Gdańska. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie działalności w tym regionie i zwiększenie naszych możliwości w przyszłości. Dziękujemy zespołowi 7R za partnerstwo w tym niezwykłym projekcie.

mówi Jonathan Blanshay

założyciel i prezes zarządu Galvion

7R City Park Gdańsk Airport I tworzą trzy hale o łącznej powierzchni 40,5 tys. mkw., wyposażone w ekologiczne i innowacyjne rozwiązania, sprzyjające środowisku oraz zapewniające wysoki komfort pracy, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. W projekcie zastosowano m.in. instalację fotowoltaiczną o mocy 250 kWp z możliwością rozbudowy, najwyższej jakości izolację termiczną ścian, doświetlenie światłem dziennym uzupełnią lampy LED. Park znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji – zaledwie 800 metrów od zjazdu z trasy S6, 13 km od centrum Gdańska, 4 km od lotniska Lecha Wałęsy i 25 km od portu w Gdyni.

7R specjalizuje się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, ale także hal produkcyjnych, dostosowanych do potrzeb i specyfiki działalności naszych klientów. Wzrost znaczenia Polski również jako europejskiego hubu produkcyjnego zwiększył popyt na nowoczesne obiekty przemysłowe, takie jak 7R City Park Gdańsk Airport I. Jest to przykład doskonale położonego parku – z łatwym dostępem do Trójmiasta i portów bałtyckich, który łączy funkcje magazynowe i produkcyjne, a także posiada zaplecze biurowe.

komentuje Marzena Taube

Leasing Director w 7R

7R City Park Gdańsk Airport I został skomercjalizowany w 80 proc. Do wynajęcia pozostał ostatni wolny moduł, liczący 7500 mkw. powierzchni magazynowej i 280 mkw. powierzchni biurowej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Pekabex.

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl

O Galvion

Galvion projektuje, rozwija i dostarcza krytyczne rozwiązania w zakresie ochrony głowy, twarzy i tułowia, a także inteligentne systemy zarządzania energią i danymi dla najbardziej wymagających zespołów wojskowych i taktycznych na świecie. Firma założona w 2002 r. jako Revision Military, produkowała okulary ochronne. W 2019 r. wraz ze zmianą nazwy na Galvion zmienił się jej profil działalności, firma zaprzestała produkcji okularów. Produkty i technologia firmy wciąż ewoluują. Wykraczają poza czysto pasywną ochronę, koncentrując się na aktywnych systemach, które zwiększają wydajność i przeżywalność, w zmieniających się warunkach pola bitwy. Dzięki zaawansowanemu projektowi, wnikliwej analizie potrzeb użytkownika i inteligentnej integracji, inżynierowie Galvion opracowują unikalne rozwiązania, które wykraczają poza to, co kiedyś uważano za możliwe. Będący własnością prywatną, posiadający certyfikaty ISO 9001:2015 zakłady w Vermont, Massachusetts i New Hampshire w USA, Montrealu w Kanadzie, Bristolu w Wielkiej Brytanii, a także zakład w Gdańsku w Polsce, który zostanie otwarty w 2024 roku, zespół Galvion składający się z ponad 400 pracowników pracuje proaktywnie, aby rozwiązywać problemy nierozwiązane przez innych.www.galvion.com

 


 

Załączniki