STILL i CYCLE nowymi najemcami parku 7R w Poznaniu

 

7R Park Poznań West został w całości wynajęty. Ostatni najemcy to STILL – dostawca wózków widłowych i technologii magazynowych oraz CYCLE – firma oferująca usługi dla rowerów elektrycznych. Obie firmy zajmą łącznie 6 800 mkw. powierzchni.

7R Park Poznań West położony jest w Tarnowie Podgórnym, 800 m od drogi krajowej nr 92, 8 km od drogi ekspresowej S11, 18 km od Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Jest dobrze skomunikowany z Poznaniem, od którego dzielą go zaledwie 22 km.

Całkowita powierzchnia parku to 55 358 mkw. STILL Polska zajmie w nim 4 100 mkw. powierzchni magazynowo-montażowej. Firmę w procesie najmu reprezentowali doradcy JLL.

Wynajem nowoczesnego, dobrze zlokalizowanego obiektu 7R Park Poznań West pozwoli nam zwiększyć przepustowość Działu Wózków Używanych i szybko reagować na potrzeby naszych klientów mimo dynamicznie rosnącego popytu.

mówi Piotr Piotrowski

Dyrektor Fleet Services, STILL Polska

Z kolei CYCLE, firmę zapewniającą rozwiązania w zakresie wykorzystania rowerów oraz flot rowerów elektrycznych i towarowych do celów indywidualnych, biznesowych  handlowych – reprezentował w procesie najmu zespół Knight Frank.

Wynajęliśmy około 2 700 mkw. wysokiej klasy powierzchni montażowo – magazynowej, co przyczyni się do zwiększenia efektywności obsługi naszych klientów, a w efekcie pomoże nam zrealizować naszą misję – czyli przekształcić transport miejski na bardziej zrównoważony.

mówi Thomas Mackes

Head of Finance, CYCLE

Przy podpisywaniu umów najmu pośredniczyła kancelaria DL Partners. Do grona najemców 7R Park Poznań West należą także Ofix, Lidl, Poltrakt oraz 7R Solution.

Zakończyliśmy z sukcesem proces komercjalizacji – 7R Park Poznań West został w całości wynajęty. Park jest atrakcyjny zarówno dla firm sektora e-commerce, spożywczego, transportowego i logistycznego. To potwierdza, że wysokiej jakości magazyny, realizowane przez 7R spełniają oczekiwania klientów o bardzo zróżnicowanych potrzebach.

mówi Magdalena Kostjan

Business Development and Leasing Director w 7R

Obiekt wyposażony został w stacje do ładowania aut elektrycznych, a także energooszczędne systemy, m.in. panele fotowoltaiczne czy nowoczesny system sterowania oświetleniem DALI oraz destryfikatory odprowadzające ciepło spod sufitu w niższe partie budynku. Wokół parku znajdują się rozległe nasadzenia i łąki kwietne, a także ule i domki dla owadów. Zastosowane elementy wspierają istotną dla środowiska naturalnego bioróżnorodność.

7R City Park Poznań to obiekt spełniający wysokie wymagania dotyczące rozwiązań proekologicznych potwierdzone certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good.

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl

 


 

Załączniki