7R wraz z WOOD & Company zrealizują 150 000 mkw. powierzchni logistycznej na Pomorzu

 

7R, wiodący deweloper wysokiej jakości magazynów, rozpoczął współpracę z WOOD & Company, z którym wspólnie zrealizuje projekt 7R Park Tczew III. Pierwszy z czterech magazynów, w większości wynajęty przez ESA logistika Polska, właśnie został oddany do użytkowania przez Dekpol Budownictwo. Kolejne hale są w realizacji.

7R jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów powierzchni magazynowych na Pomorzu. 7R Park Tczew III to trzecia realizacja Grupy 7R w Tczewie, która docelowo obejmie ponad 150 tys. mkw. powierzchni, podzielonej na cztery hale o różnej wielkości. Nowy projekt 7R cechuje bardzo dobra lokalizacja – bezpośrednio przy autostradzie A1.

7R zainwestuje w ten projekt wspólnie z WOOD & Company, doświadczonym inwestorem z Czech.

Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków pod względem inwestycji w logistykę, stanowiąc hub dla produkcji, dystrybucji, logistyki i usług dla biznesu. Łączne koszty wynajmu magazynów, energii i pracy należą do najniższych w Europie, aż o jedną trzecią niższe niż w Czechach i o ponad 60 proc. niższe niż w Niemczech.

mówi Jiří Hrbáček

Portfolio Manager w WOOD & Company

Jest to pierwsza inwestycja Grupy WOOD & Company w segmencie logistycznym. Zostaliśmy partnerem tej pionierskiej transakcji, bardzo cieszy nas okazane nam zaufanie. Chcemy wspólnie budować szerszą współpracę i mamy nadzieję, że realizacja 7R Park Tczew III jest pierwszym z wielu wspólnych projektów. 7R oferuje indywidualne strategie inwestowania, dostosowane zarówno do potrzeb dużych inwestorów instytucjonalnych, mniejszych funduszy i prywatnych inwestorów.

komentuje Magdalena Uler – Kłeczek

Head of Capital Markets, 7R

Generalny wykonawca projektu, firma Dekpol Budownictwo, właśnie ukończyła budowę pierwszego etapu projektu o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych. Nowoczesna hala o wysokości 12,5 metra została wykonana z wykorzystaniem technologii produkcji opartej o strunobetony, które gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość całej konstrukcji. Budowa trwała 7 miesięcy i przebiegała bardzo sprawnie. Pierwszym najemcą została firma ESA logistika Polska, czołowy operator logistyczny, który zajmie ponad 31 tys. mkw. Park został zaprojektowany w duchu wartości ESG, tak aby spełniał założenia certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Do wynajęcia pozostało nam 14 tys. mkw. dostępnych od zaraz, kolejne 105 tys. mkw. jest w realizacji. Popyt na wysokiej klasy powierzchnie magazynowe na Pomorzu stale rośnie, przyciągając nie tylko branże logistyczną i produkcyjną, ale także przedsiębiorstwa z sektora OZE. Jesteśmy przygotowani, aby przedstawić atrakcyjne rozwiązania biznesowe również dla tej branży.

mówi Marzena Taube

Leasing Director w 7R

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl.

O WOOD & Company

WOOD & Company to duża grupa finansowo-inwestycyjna o wiodącej pozycji na rynku środkowoeuropejskim, założona w 1991 roku i posiadająca biura w siedmiu głównych miastach Europy – Pradze, Bratysławie, Warszawie, Mediolanie, Bukareszcie, Dublinie i Londynie. Koncentruje się na świadczeniu usług w obszarach finansów przedsiębiorstw i rynków kapitałowych, obrotu papierami wartościowymi oraz zarządzania aktywami. Znaczącą część grupy stanowią fundusze nieruchomości oraz internetowa platforma inwestycyjna Portu.