Michał Białas i Chris Zeuner przejmują stery w 7R

Michał Białas i Chris Zeuner zostali powołani na stanowisko prezesa zarządu Grupy 7R i będą pełnić równorzędną funkcję CEO. Model współzarządzania wyznacza nowy rozdział w rozwoju 7R, dewelopera realizującego magazyny wysokiej jakości.

Michał Białas – dotychczasowy Chief Business Development Officer i członek zarządu 7R oraz Chris Zeuner – dotychczasowy Chief Investment Officer objęli stanowiska co-CEO 19 czerwca 2024 r. Zastąpili Tomasza Lubowieckiego, założyciela i dotychczasowego prezesa zarządu 7R. Nowi prezesi będą zarządzać w modelu partnerskim, koncentrując się na różnych obszarach biznesu, zgodnych z ich doświadczeniem. – Widzimy duży, długoterminowy potencjał na polskim rynku logistycznym. Jego pełne wykorzystanie wiąże się z rosnącymi wymaganiami w zakresie przywództwa – umacnianiem relacji z najemcami, właścicielami gruntów, władzami gmin, partnerami kapitałowymi, kredytodawcami – a także z realizacją celów zrównoważonego rozwoju. 7R, jako jeden z wiodących deweloperów na rynku, jest doskonale przygotowany do tego, aby wykorzystać tę okazję. Współpraca dwóch silnych liderów o komplementarnych umiejętnościach i różnych doświadczeniach zapewnia firmie najlepsze przywództwo, prowadzące do sukcesu. Gratulujemy Chrisowi i Michałowi nowych ról i czekamy na wspaniały nowy rozdział w historii 7R – komentuje Petri Valkama, Partner & Head of Strategic Transactions z Nrep, większościowego udziałowca 7R.

Tomasz Lubowiecki, ustępujący CEO i współzałożyciel 7R zajmie stanowisko w Radzie Nadzorczej. Pozostaje także mniejszościowym udziałowcem 7R. – Z przyjemnością przekazuję stery zespołowi zarządzającemu – Chrisowi i Michałowi, którzy wprowadzą 7R w kolejną fazę rozwoju. To idealny duet liderów, który umocni pozycję 7R w Polsce i zrealizuje ambitne plany rozwoju w Czechach oraz na innych zagranicznych rynkach. Cieszę się, że mogłem tworzyć 7R, dlatego w nowej roli będę chętnie służył radą i aktywnym wsparciem. Firma pozostaje mi bliska, a jej sukcesy były, są i będą dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji – mówi Tomasz Lubowiecki.

Michał Białas pełnił dotychczas funkcję CBDO w 7R, a jego obowiązki obejmowały rozwój firmy, rozszerzanie portfela nieruchomości oraz nadzór nad działalnością leasingową i marketingową. Jako co-CEO będzie zarządzał obszarami: Business Development, Leasing, Land Acquisition, Construction & Sustainability oraz Marketing & Communications. Przed dołączeniem do 7R kierował działalnością inwestora nieruchomości przemysłowych Accolade w Polsce, był także członkiem zarządu funduszu Accolade SICAV. Jest absolwentem IMD, London School of Economics and Political Science, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu SWPS.

Chris Zeuner wcześniej pełnił funkcję CIO i członka zarządu 7R. Jego zakres obowiązków obejmował zapewnienie grupie wystarczającego kapitału do realizacji strategii wzrostu, a także przyszłą możliwą ekspansję na inne rynki. Jako co-CEO przejmie odpowiedzialność za działy: Capital Markets, Finance, People & Culture, Asset & Property Management, Legal & Compliance oraz International. Zanim dołączył do 7R był szefem Europy w Amstar, prywatnej grupy inwestycyjnej na rynku nieruchomości oraz pracował dla kilku wiodących inwestorów nieruchomości, w tym LaSalle Investment Management, JER Partners i GE CapitalReal Estate. Jest absolwentem Nottingham Trent University.

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl