Patron Capital i 7R sprzedali projekt magazynowy w Goleniowie

Patron Capital, ogólnoeuropejski inwestor instytucjonalny koncentrujący się na inwestycjach opartych na nieruchomościach w partnerstwie z 7R, deweloperem specjalizującym się w budowie wysokiej jakości magazynów poinformowali o sprzedaży projektu magazynowego o powierzchni blisko 30 tys. mkw. w Goleniowie na rzecz inwestora instytucjonalnego. Wartość transakcji wyniosła około 22 mln euro.

Magazyn będący przedmiotem transakcji został wybudowany dla Hultafors Group w 2021 roku w formule „build-to-suit” w partnerstwie JV pomiędzy 7R i Patron Capital. To nowoczesny, przyjazny środowisku obiekt klasy A zlokalizowany blisko granicy polsko-niemieckiej w Goleniowie koło Szczecina, siódmego co do wielkości miasta w Polsce.

Magazyn dla Hultafors Group to zaawansowany technologicznie budynek wyposażony w system AutoStore. Budynek zasilamy jest m.in. przez panele fotowoltaiczne. Posiada też stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Budynek uzyskał ekologiczny certyfikat w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Zakończenie tej transakcji pokazuje, że pomimo niepewności gospodarczej, którą obserwowaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, apetyt inwestorów na nowoczesne, dobrze zlokalizowane, energooszczędne, europejskie aktywa logistyczne jest stabilny. Nasz doświadczony zespół kierując się odpowiedzialnym podejściem inwestycyjnym i kreatywnością odegrał kluczową rolę w sukcesie tego aktywa. Działania takie będziemy kontynuować w przypadku nowych i istniejących projektów, stale pracując nad zapewnieniem odpowiedniej wartości dla naszych inwestorów w 2023 roku i kolejnych latach.

Wiktor Lesiński

Investment Director w Patron Capital

Obserwujemy ze strony funduszy duże zainteresowanie projektami wysokiej jakości, które oferują proekologiczne rozwiązania. Magazyn w Goleniowie to dla nas szczególny projekt: zawansowany technologicznie, przyjazny środowisku, najwyższej klasy projekt powstał na potrzeby najemcy. Cieszymy się, że wraz z naszym partnerem Patron Capital mogliśmy zaoferować kupującemu nieruchomość, która spełnia najwyższe wymagania rynkowe.

Katarzyna Laszkowska

Private Debt Director w dziale Capital Markets 7R

 


 

O Patron Capital

PartnersPatron Capital Partners posiada około 5 miliardów euro kapitału zgromadzonego w kilku funduszach i powiązanych inwestycjach. Patron inwestuje w nieruchomości, podmioty działalności gospodarczej, których wartość jest głównie oparta na aktywach nieruchomościowych oraz przedsięwzięcia związane z zadłużeniem i kredytowaniem.
Od momentu powstania w 1999 roku, Patron dokonał ponad 200 transakcji dotyczących ponad 100 inwestycji i projektów, o łącznej powierzchni ponad 9 milionów metrów kwadratowych w 17 krajach. Wiele z tych inwestycji zostało już zrealizowanych.
Inwestorami są fundusze majątkowe, znane uniwersytety, instytucje, prywatne fundacje i osoby z wysokimi dochodami, pochodzące z Ameryki Północnej, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Głównym doradcą inwestycyjnym dla Funduszy jest Patron Capital Advisers LLP z siedzibą w Londynie. Patron posiada też biura w Europie, w tym w Barcelonie i Luksemburgu. Organizacja składa się z 66-osobowego zespołu wewnętrznego, w skład, którego wchodzi 29-osobowy zespół inwestycyjny i 10 seniorów/wspólników bezpośrednich, wspieranych przez zespół 27 osób posiadających doświadczenie prawnicze, podatkowe, finansowe, w strukturyzacji i administracji.

Więcej informacji o Patron Capital na stronie www.patroncapital.com
Kontakt dla mediów: James Carnegie+44 (0)7827 486224 SEC Newgate: [email protected]

O 7R

7R SA to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln mkw., natomiast w przygotowaniu znajduje się ponad 4 mln mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Deweloper angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny.

 


 

Załączniki