7R Park Wrocław West II z własnym magazynem energii

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów wyposaży 7R Park Wrocław West II w magazyn energii. To innowacyjne, niespotykane w tego typu obiektach rozwiązanie pozwoli na gromadzenie energii i tym samym znaczące ograniczenie śladu węglowego.

Trwa budowa 7R Park Wrocław West II, niskoemisyjnej inwestycji 7R realizowanej w zgodzie z strategią dekarbonizacji dewelopera. Obecnie trwają prace przy obudowie budynku i izolacji dachu. Generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland, która podczas budowy przykłada dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego.

W przypadku 7R Park Wrocław West II deweloper zdecydował się na zastosowanie innowacyjnego rozwiązania. W budynku zainstalowany zostanie magazyn energii, który pozwoli na gromadzenie elektryczności wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne.

To rozwiązanie niespotykane w tego typu obiektach. Pozwoli na zmagazynowanie zielonej energii z systemu PV powstałej w szczycie produkcji. Można ją będzie wykorzystać w momencie niższej produkcji energii ze słońca i jednocześnie wyższym zapotrzebowaniu na prąd w budynku. Magazyn energii ma pojemność 200 kWh.

wyjaśnia Piotr Miodek

Head of Construction & Sustainability w 7R

Dodatkowo, 7R Park Wrocław West II finalnie zostanie wyposażony w kolejne innowacyjne rozwiązania, pomagające osiągnąć znaczącą redukcję operacyjnej emisyjności budynku. Poza systemami grzewczo-wentylacyjnymi, z wysokosprawnymi pompami ciepła oraz wentylacją z odzyskiem ciepła, budynek zostanie dodatkowo wyposażony w zaawansowany system sterowania BMS, energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną pozwalającą na produkcję czystej energii. Wszystko to pozwoli 7R wystąpić o certyfikację BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

7R Park Wrocław West II powstaje w Kątach Wrocławskich. Magazyn posiadać będzie bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Zastosowane w 7R Park Wrocław West II proekologiczne rozwiązania pozwolą na obniżenie operacyjnej emisji CO2 o ponad. 50 proc. w stosunku do budynków wybudowanych zgodnie z warunkami technicznymi wynikającymi z przepisów prawa budowalnego.

Cały obiektt jest już w całości wynajęty firmie Yusen Logistics. Najemca zajmie w nim blisko 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ponad 1 tys. mkw. biurowej. Planowane zakończenie prac budowlanych 7R Park Wrocław West II przewidziano na drugi kwartał 2024.

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl

 


 

Załączniki