7R rozpoczyna pierwszy projekt w Czechach

Grupa 7R uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w Czechach. 7R Park Lavičky D1 Highway położony jest w lokalizacji atrakcyjnej dla przyszłych najemców – przy autostradzie łączącej Brno i Pragę. Wartość inwestycji to ponad 30 milionów euro.

7R, deweloper wysokiej jakości magazynów, realizuje strategię ekspansji na rynek czeski. Jest to pierwszy zagraniczny projekt firmy, która od 15 lat dynamicznie rozwija się w Polsce, budując innowacyjne, ekologiczne obiekty magazynowe i produkcyjne dopasowane do potrzeb klienta.

Nasz inauguracyjny projekt w Czechach stanowi znaczący kamień milowy po latach dynamicznego wzrostu w Polsce. Właśnie uzyskaliśmy pozwolenie na budowę tego parku. W Polsce oddaliśmy do użytku ponad 100 obiektów o łącznej powierzchni 1,8 mln mkw. Wypracowaliśmy dokonały produkt, zdobyliśmy ogromne doświadczenie na każdym z etapów procesu deweloperskiego i dziś jesteśmy gotowi do wejścia na nowy rynek.

powiedział Tomasz Lubowiecki

Prezes i Założyciel Grupy 7R.

7R Park Lavičky D1 Highway to nowoczesny budynek o powierzchni 26 tys. mkw. Zgodnie z przyjętą przez dewelopera strategią dekarbonizacji, wyposażony zostanie w liczne zielone rozwiązania, mające na celu redukcje emisji CO2 i kosztów operacyjnych., takie jak: oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania, instalację fotowoltaiczną, ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także wykorzystanie szarej wody w systemach spłukiwania. 7R zadba też o bioróżnorodność terenów zielonych, sadząc przy parku łąki kwietne oraz drzewa i krzewy. Do utrzymania terenów zielonych wykorzystana zostanie woda deszczowa. Zaprojektowane rozwiązania pozwolą ubiegać się o certyfikat BREEAM na wysokim poziomie Excellent.

Czeski rynek przyciągnął nas swoim potencjałem, który oferuje nowe możliwości wzrostu dla 7R. Charakteryzuje go ograniczona podaż i wysoki popyt ze strony inwestorów i najemców. Bardzo duży atutem tego projektu jest jego doskonała lokalizacja, tuż przy autostradzie D1 w odległości 50 km od Brna i 135 km od Pragi. W połączeniu z atrakcyjnym designem i pro-ekologicznymi rozwiązaniami reprezentuje sobą wszystko to, co świadczy o wysokiej jakości produktów 7R. Jestem przekonany, że spotka się z zainteresowaniem najemców na rynku czeskim. Jednocześnie szukamy tu kolejnych atrakcyjnych gruntów i rozszerzamy naszą działalność.

dodał Chris Zeuner

CIO 7R, odpowiedzialny za rozwój Grupy w Czechach

Planowana data ukończenia projektu to trzeci kwartał 2025 roku. Wartość inwestycji to ponad 30 milionów euro.

 


 

O 7R

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper z siedzibą w Polsce, działający na rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący magazyny klasy A pod najem. Firma obsługuje różnorodne branże, oferując obiekty magazynowe i przemysłowe, w tym projekty typu „built-to-suit” (BTS). Jej portfolio obejmuje parki logistyczne o dużej skali, a także małe jednostki biznesowe (SBU) oraz magazyny miejskie znane jako 7R City Flex. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a w przygotowaniu znajduje się około 2,3 mln mkw. GLA w Polsce i Czechach. Demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, 7R angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.7rsa.pl

 


 

Załączniki